Szemészeti ultrahang vizsgálat
A szemészeti betegségek egy részében a szem fénytörő közegei -melyek az átlátszó szaruhártyát, az elülső szemcsarnok csarnokvizét, a szemlencsét és az üvegtestet jelentik- a fény számára részben vagy teljesen átjárhatatlanok.…
OCT (optikai koherencia tomogáf) vizsgálat
Az OCT a modern szemészet egyik legfontosabb vizsgálati eszköze. A vizsgálat során fénysugarak pásztázzák végig a szemfenéken az éleslátás helyét, így a látóhártya rétegeiről részletes keresztmetszeti képet kapunk., melyet szoftveres…
Másodlagos szürkehályog
A szürkehályog műtét során az eredeti elszürkült szemlencse tokja a szemben marad, ebbe a tokba kerül beültetésre a műlencse. Néhány év , fiatalabb korban esetleg néhány hónap alatt ezen a…
Felkészülés a szürkehályog műtétre
A szürkehályog műtét menete A műtét előtt részletes szakorvosi vizsgálatra van szükség, a szemész szakorvos megállapítja a szürkehályog típusát, a műtétre való alkalmasságot, megtervezi a beültetendő műlencse dioptriáját, típusát, ismerteti…
A műlencsék fajtái a későbbi szemüveg viselés szempontjából
A szürkehályog műtét nem csak a látásromlás megszüntetése a cél, hanem lehetőség van a fénytörési hibák korrigálására is. A műtét után megszűnik a látást elhomályosító szürkeség, és a látáskorrigáló műlencsék…
A szürkehályog
A szürkehályog gyakori betegség, ám szerencsére ma már műtéttel gyógyítható. A betegség tünetei a szemlencse korral járó elszürkülésének következtében alakulnak ki, mely folyamat során a látás fokozatosan romlik, a színárnyalatok…